hello@osemkowa.pl

 || czas realizacji to 5 dni roboczych

Walentynki 2022 - Najlepsze propozycje prezentu dla niej 0
Walentynki 2022 - Najlepsze propozycje prezentu dla niej

Wybór muzycznego prezentu na walentynki dla swojej wybranki bywa trudny, zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy związani z muzyką czy konkretnym instrumentem. Jednak kobiety będące muzykami bardzo lubią afiszować się ze swoją pasją oraz dostawać modne, pomysłowe i praktyczne muzyczne prezenty. Aby choć trochę pomóc Ci w zakupie idealnego prezentu dla swojej muzycznej lubej, przedstawiamy listę ciekawych gadżetów, które przypadną do gustu entuzjastkom muzyki.

czytaj całość »
Najsłynniejsze opery i ich twórcy: "Madame Butterfly" Giacomo Puccini 0
Najsłynniejsze opery i ich twórcy: "Madame Butterfly" Giacomo Puccini

Madame Butterfly, czyli tragedia japońska w trzech aktach autorstwa Włocha Giacomo Puccini. Kompozytor podczas pracy nad tą operą studiował muzykę i obyczajowość Japonii, co zainspirowało go do stworzenia dzieła w egzotycznym klimacie. Dramat gejszy wciąż wystawiany jest na scenach całego świata, niezmiennie ściągając na widownię miłośników opery.

czytaj całość »
Muzyka filmowa według Alexandre Desplata 0
Muzyka filmowa według Alexandre Desplata

Alexandre Desplat jest jednym z najbardziej znanych i rozchwytywanych kompozytorów muzyki filmowej. Jest autorem ścieżek dźwiękowych do ponad 100 filmów, otrzymał 19 nagród, w tym 2 Oscary za muzykę do filmów: „Grand Budapest Hotel” i „Kształt wody” oraz Złoty Glob za muzykę do filmu „Malowany welon”. Jego kompozycje 34 razy zostały nominowane do prestiżowych nagród, w tym 5 razy do Oscara.

czytaj całość »
Siedem najlepszych prezentów dla pianisty w 2022 roku 0
Siedem najlepszych prezentów dla pianisty w 2022 roku

Wybór muzycznego prezentu bywa niekiedy trudny, szczególnie, jeśli nie jesteśmy zaznajomieni z danym instrumentem. Pianiści to jednak też ludzie, i bardzo lubią afiszować się ze swoją pasją oraz dostawać modne, pomysłowe i praktyczne prezenty. Przedstawiamy zatem listę ciekawych gadżetów, które przypadną do gustu entuzjastom fortepianu.

czytaj całość »
Sześć fajnych prezentów dla skrzypka na 2022 rok 0
Sześć fajnych prezentów dla skrzypka na 2022 rok

Skrzypce to zacny instrument, i tacy też bywają często ich miłośnicy. Warto zatem zadbać, by ową jednostkę uszczęśliwić jak najlepiej dobranym oraz praktycznym prezentem. Nawet, jeśli nie jesteśmy w temacie, możemy nawiązać do pasji obdarowywanego przez przekazanie mu gadżetu z atrakcyjnym, ładnym lub zabawnym muzycznym nadrukiem. Oto kilka ciekawych propozycji prosto z oferty Ósemkowej.

czytaj całość »
Siedem najlepszych prezentów dla organisty w 2022 roku 0
Siedem najlepszych prezentów dla organisty w 2022 roku

Organy to niebanalny instrument, przyciągający niebanalnych muzyków. Jeśli Twój przyjaciel zalicza się do tej grupy, z pewnością potrzebujesz dla niego niebanalnego prezentu. Nie martw się – kiedy nie wiesz co wybrać, z pomocą przychodzi Ósemkowa, wraz z ofertą śmiesznych, ciekawych oraz praktycznych gadżetów nawiązujących do muzycznej pasji organistów.

czytaj całość »
Sześć najlepszych prezentów dla dyrygenta w 2022 roku 0
Sześć najlepszych prezentów dla dyrygenta w 2022 roku

Jak zaskakujące by się to nie wydawało, dyrygent to również człowiek – czasem zdarza mu się mieć urodziny, obchodzić święta lub celebrować muzyczne sukcesy, a na pewno lubi przy tym czuć się szczęśliwy i doceniany. Jeśli nie wiesz, co mogłoby mu się spodobać, nawiązanie do jego muzycznej pasji za pomocą zabawnych, praktycznych gadżetów to zawsze dobra decyzja. Oto kilka propozycji!

czytaj całość »
Najstarszy z trzech klasyków wiedeńskich, czyli Józef Haydn 0
Najstarszy z trzech klasyków wiedeńskich, czyli Józef Haydn

Klasycyzm to okres w dziejach muzyki, który uplasował się pomiędzy barokiem a romantyzmem. Istnieją różne stanowiska odnośnie długości jego trwania, jednak umownie przyjmuje się, że istniał od roku 1750 do 1814. Jest to kolejno śmierć Johanna Sebastiana Bacha oraz powstanie „Małgorzaty przy kołowrotku” autorstwa Franza Schuberta. Warto jednak zaznaczyć, że w doktrynie nawet współcześnie toczy się spór w kontekście momentu powstania oraz zakończenia klasycyzmu.

czytaj całość »
Inspiracje prezentów świątecznych dla muzyka na rok 2022 0
Inspiracje prezentów świątecznych dla muzyka na rok 2022

Wybór prezentu świątecznego dla muzyka to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza gdy szuka się czegoś, co będzie nawiązaniem do pasji obdarowanej osoby i jednocześnie praktycznym gadżetem, z którego będzie można skorzystać przy wielu okazjach. Doposażenie instrumentu, nowy osprzęt i akcesoria przydatne podczas szlifowania talentu to dziedzina, która wymaga wiedzy technicznej. Jak poradzić sobie bez niej i sprawić wirruozom radość gwiazdkowym podarkiem ukrytym pod choinką? Poznaj nasze inspiracje prezentów świątecznych dla muzyka!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl