Masz pytania? Zadzwoń!

Pon-pt (+48) 728 822 255  ||   Czas realizacji to 5 dni roboczych

Koncert noworoczny – co powinniście o nim wiedzieć? 0
Koncert noworoczny – co powinniście o nim wiedzieć?

Kiedy jedni leniwie budzą się po sylwestrowej nocy, inni z niecierpliwością oczekują Koncertu Noworocznego Filharmoników Wiedeńskich. Nie trzeba być melomanem, by wiedzieć, że ten
wyjątkowy koncert to istna klasyka. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że istnieje on nieprzerwanie od II wojny światowej. Co jeszcze powinniście o nim wiedzieć?

czytaj całość »
7 ciekawostek o Ludwigu van Beethovenie 0
7 ciekawostek o Ludwigu van Beethovenie

2020 rok jest rokiem Ludwiga van Beethovena. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów, szczególnie tych związanych z koncertami na żywo, które miałyby upamiętnić twórczość światowego kompozytora. Na szczęście Internet daje wiele możliwości, a w szczególności pozyskania wielu ciekawostek. Oto najciekawsze, które udało nam się znaleźć na temat życia i twórczości Ludwiga van Beethovena.

czytaj całość »
Świąteczne utwory i kolędy idealne na instrument 0
Świąteczne utwory i kolędy idealne na instrument

Kiedy w grudniu po raz pierwszy w radiu zabrzmi „Last Christmas”, to znak, że sezon świąteczny można uznać za otwarty. Święta bez kolęd i radosnych piosenek nie byłby takie same. Dzięki nim magiczna atmosfera trwa o wiele dłużej niż tylko w Wigilię i Dni Bożego Narodzenia. Jakie są świąteczne utwory i kolędy idealne na instrument?

czytaj całość »
108 rocznica urodzin - czy wiesz kim był Władysław Szpilman? 0
108 rocznica urodzin - czy wiesz kim był Władysław Szpilman?

„Autobus czerwony, przez ulice mego miasta mknie…”, „Tych lat nie odda nikt, tych lat…”, „Nie ma szczęścia, bez miłości i bez kogoś drogiego…”, przyznajmy, kto z nas chociaż raz nie słyszał tych piosenek? Podobnie jak niemożliwe jest, by ktokolwiek z nas nie słyszał sygnału Polskiej Kroniki Filmowej. Ale czy wiemy wszystko o ich autorze?

czytaj całość »
Walka z wirusem w muzycznym wydaniu 0
Walka z wirusem w muzycznym wydaniu

Pandemia koronawirusa zmieniła bardzo wiele w naszym świecie. Większość branż i zatrudnionych w nim ludzi została dotknięta oczywistymi stratami finansowymi, bo po prostu nie mogli wykonywać swoich zajęć. To banalne stwierdzenie, które oznacza dramat, szczególnie dla tych, których wrażliwość jest zdecydowanie wyższa niż innych: dla artystów. Branża muzyczna, szczególnie ta, która nie zajmuje się czystą, komercyjną rozrywką, cierpi wyjątkowo mocno.

czytaj całość »
Upominki świąteczne dla wirtuozów 0
Upominki świąteczne dla wirtuozów

Zakup prezentu nigdy nie jest sprawą prostą, a wybór tego właściwego potrafi przyprawić o ból głowy. Na szczęście my, miłośnicy muzyki, mamy zdecydowanie ułatwione zadanie, bo znamy dobrze swoje upodobania i potrafimy zdefiniować priorytety. Co kupić, aby w czasie świąt, każdy wirtuoz był szczęśliwy?

czytaj całość »
Fortepian a pianino - jaka jest różnica 0
Fortepian a pianino - jaka jest różnica

Pracownicy firm przewozowych, którzy organizują profesjonalne przeprowadzki, twierdzą, że nie ma nic bardziej skomplikowanego w transporcie od fortepianu. Utrudnieniem jest duży gabaryt, połączony z ciężarem i delikatną budową. To sprawia, że potrzeba do tego czterech osób! Problemem jest zwykle to, że laicy zupełnie nie dostrzegają różnicy pomiędzy pianinem a fortepianem i dopiero gdy przychodzi do realizacji zlecenia, okazuje się, że sytuacja jest co najmniej problematyczna. Skąd te nieporozumienia?

czytaj całość »
Najbardziej znani polscy saksofoniści 0
Najbardziej znani polscy saksofoniści

Kiedy w 1840 r. Adolf Sax zaprezentował światu nowy instrument, nie spodziewał się chyba aż tak spektakularnego sukcesu. Zresztą dla „ojca” przyszedł on nieco zbyt późno. Jak wielu innych wynalazców, za życia nie doczekał zbyt wielkich finansowych profitów z tytułu swojego patentu i zmarł w biedzie. Nie dane mu także było doczekanie czasów, gdy dźwięk instrumentu roznosił się z każdego klubu w Nowym Orleanie.

czytaj całość »
Jego serce spoczywa w Warszawie - co powinieneś wiedzieć o Fryderyku Chopinie 0
Jego serce spoczywa w Warszawie - co powinieneś wiedzieć o Fryderyku Chopinie

Fryderyk Chopin to polski kompozytor i pianista. To banał, tak oczywisty, że każdy, ale to każdy Polak, nawet ten, który kompletnie nie interesuje się historią ani muzyką świetnie to wie. Co więcej, większość dorosłym Polaków, wie także, gdzie urodził się Chopin i nawet ma orientację związaną z organizacją Festiwalu Chopinowskiego. Czy jest coś, czego wy, w końcu znawcy muzyki nie wiecie?

czytaj całość »
Dzień saksofonu - dowiedz się więcej o tym instrumencie 0
Dzień saksofonu - dowiedz się więcej o tym instrumencie

6 listopada przypada dzień saksofonu. To bardzo ciekawy instrument i jeden z nielicznych, co do którego pewne jest, kto jest jego wynalazcą. Z tego też powodu, jego historia jest niedługa, bo nie ma wcześniejszych odpowiedników, na których bazowałaby konstrukcja instrumentu. Idea powstania także była stosunkowo prosta: połączenie w jednym instrumencie zalet instrumentów drewnianych i blaszanych.

czytaj całość »
„Not quite my tempo” - poznaj podstawowe tempa w muzyce 0
„Not quite my tempo” - poznaj podstawowe tempa w muzyce

Tempo, tempo… Zapewne kojarzysz te słowa z lekcjami wuefu w szkole lub dopingowanie biegaczy. Nie oznaczały nic innego jak szybciej i jeszcze szybciej. W muzyce to nie jest wcale takie oczywiste i tempo oznacza coś zupełnie innego. Agogika, czyli właśnie tempo, to jeden z elementów dzieła muzycznego, które określa, jak szybko należy wykonać utwór.

czytaj całość »
Upominki dla nauczycieli muzyki 0
Upominki dla nauczycieli muzyki

Bycie nauczycielem nigdy nie było zajęciem łatwym, a przekazywanie swojej wiedzy wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, ale też pasji i właściwych cech charakteru. Zwyczajowo, naszym nauczycielom wręczamy prezent z okazji Dnia Nauczyciela czy zakończenia roku szkolnego. To podziękowanie za pracę i pasję.

czytaj całość »
Przegoń jesienną szarówkę z muzycznymi gadżetami! 0
Przegoń jesienną szarówkę z muzycznymi gadżetami!

Polska jesień bywa złota i słoneczna, piękna, promienna i dająca chęć do życia i energię do pracy. Niestety bywa także szara, deszczowa i posępna, przygnębiająca i wprawiająca w grobowy nastrój. Strugi lejącego deszczu, kałuże, z których pryska na nas błoto, brak słońca… Trudno wstać z łóżka i opuścić ciepły pokój. Przygotuj się na szarugę i zadbaj o drobiazgi, które poprawią ci humor.

czytaj całość »
Kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki? 0
Kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki?

Czy wiecie, że muzyka jest dla ludzi tak ważna, że postanowiono, iż jeden dzień w roku będzie poświęcony na uroczyste celebrowanie jej istnienia? W 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO uznano 1 października za Międzynarodowy Dzień Muzyki.

czytaj całość »
Muzyczne gadżety na nowy rok szkolny 0
Muzyczne gadżety na nowy rok szkolny

Od września wracamy do szkoły, po naprawdę wyjątkowo długiej przerwie. Bardzo trudno przewidzieć, co przyniesie nam ten nowy rok i na jaki rodzaj nauki będą decydować się placówki: zdalny, hybrydowy czy mieszany. To sprawia, że trudno skompletować wyprawkę, ale jedno jest pewne - kilka muzycznych gadżetów po prostu musimy mieć, po to, by osłodzić sobie tę niepewność i poprawić nastrój.

czytaj całość »
Dodatki z muzycznym motywem, które uzupełnią Twoją stylizację 0
Dodatki z muzycznym motywem, które uzupełnią Twoją stylizację

Sprawa jest prosta: nie ma stylizacji bez dodatków. Nawet najprostszy T-shirt i jeansy, uzupełnione o kilka drobiazgów, zaczną wyrażać twoją osobowość, a wygląd nabierze charakteru. Nie ma chyba potrzeby ci o tym przypominać, bo jeśli kochasz muzykę, wiesz, że czasem jedno drgnięcie, potrafi zniszczyć najlepszą solówkę. Nieważne, jaki styl lubisz, pokaż, że masz pasję, dzięki dobrze dobranym dodatkom.

czytaj całość »
Dlaczego warto postawić na rozwój muzyczny dziecka? 0
Dlaczego warto postawić na rozwój muzyczny dziecka?

Muzyka łagodzi obyczaje, to prawda stara jak świat, którą zna każdy. Prawda, która w dodatku poparta jest dokładnymi badaniami naukowymi, potwierdzającymi, że to muzyka wspiera pamięć aktywną, podzielność uwagi oraz kształtuje wszelkie kompetencje poznawcze. Tylko jak intensywny powinien być rozwój muzyczny?

czytaj całość »
Altówka czy skrzypce - różnice i podobieństwa 0
Altówka czy skrzypce - różnice i podobieństwa

Altówka, skrzypce, wiolonczela, kontrabas to grupa instrumentów smyczkowych, które dla laika różni tylko wielkość. Tymczasem to spory błąd, bo instrumenty te są diametralnie inne, choć łączy je cecha wspólna. To stosunkowa trudność w opanowaniu umiejętności gry na nich. Jeśli chcemy zostać wirtuozem, nasze ćwiczenia musimy rozpocząć naprawdę wcześnie, a naszą cechą powinna być pracowitość i systematyczność. Co zatem wybrać: altówkę czy skrzypce?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl